Історія школи

Історія Ташанської школи досить цікава та відходить у давні часи на декілька століть. У 1870 році, за часів правління селом князя Горчакова було відкрито перше приватне училище. В ньому навчалися 64 учні - 54 хлоп­ців і 10 дівчаток. Серед них рідною мовою вважали російську і малоросійську - 52, польську - 1, єврейську - 3 учні. З дітьми працювали законовчитель і вчитель.

У 1903 р. було збудовано нове приміщення триклас­ної школи, в якій першим учителем був І. І. Кириченко і навчалося 85 дітей.
 
У 1909 -му було відкрито трикласну школу з одним учителем, а в 1913 - 1915 роках у школі працювали вже три вчителі і навчалося вісімдесят п'ять дітей. У 1930 році Ташанська школа стала семирічкою. Перший випуск відбувся у сумнозвісному 1933-му. Тоді з її стін вийшли лише вісім випускників. Це - Овеіенко Г. А., Самутін І. С. Редько І.Г.  Самутін В. І., Гусак О. П., Краснюк Г. Ф., Лоліч В. Я, Гач В. І.
 
У 1953 р. школу реорганізовано в середню. У ній працювало 20 Учителів. У 1956 р. в школі відбувся перший випуск. До 1965 р. її випускники разом з атестатом зрілості одержували документ про на­буття спеціальності «механізатор широкого профілю. При школі працювала вечірня заочна школа, в якій на­вчалося близько 50 учнів.
 
Школа пишається випускницею Г. І. Самутін, художни­цею, роботи якої виставляють в Україні і за кордоном.
 
У 1987 р. розпочато будівницт­во нової школи.  У 1988-му було збудовано нове приміщення освітнього закладу з одним із найбільших у районі спортивним залом, кухнею, сучас­ними навчальними кабінетами та обладнанням. Тут здобувають освіту діти з навколишніх сіл: Положаїв, Горбанів, Чопилок, Плужників, Шевченкового, Денис.
 
З 18.03.2003 школа була переформована в Ташанське навчально-виховне об'єднання "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ". Педагогічний колектив школи працює над науково-методичною проблемою "Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу".

Поганий той школяр який учителя не переважить.

- Леся Українка, українська поетеса

Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.

- Пирогов М.І., хірург, педагог

Після хліба найважливіше для народу — школа.

- Ж. Дантон, французький революціонер

Школа є закладом, в якому дітей намагаються навчити всьому уперемішку, заважаючи, при цьому, відрізняти одне від іншого.

- Кротов В.Ф., учений

Школа, не має нічого спільного з освітою. Це інститут контролю, де дітям прищеплюють основні навички гуртожитку.

- Уінстон Черчіль, прем'єр-міністр Великобританії

Правила
Правила користування сайтом
Використання матеріалів дозволено лише з обов'язковим активним гіперпосиланням на сайт tashan-nvo.at.ua З питань розміщення інформації звертайтеся за формою Зворотній зв'язок
Дізнатися більше
Помилка на сайті
Якщо під час користування сайтом Ташанського НВО Ви помітили помилку, просимо Вас повідомити Адміністрацію для прискорення реагування та виправлення матеріалів.
Повідомити про помилку
Уверх